четвер, 17 березня 2022 р.

Ціноутворення в будівництві 42-ТБ за 17.03.22

 

ПОРЯДОК СКЛАДАННЯ ЗВЕДЕНОГО КОШТОРИСНОГО РОЗРАХУНКУ


 Порядок складання зведених кошторисних розрахунків вартості будівництва

Зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва підприємств, будинків, чи споруджень їхніх черг – це кошторисний документ, що визначає повну кошторисну вартість будівництва всіх об'єктів, передбачених чи Проектом Робочим проектом, включаючи кошторисну вартість будівельних і монтажних робіт, витрати на придбання устаткування, меблів і інвентарю, а також інші витрати.

Зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва розробляється в складі чи Проекту Робочого проекту за формою, приведеної в додатку А и Б (зразкова номенклатура) до ДБН Д.1.1-1-2000.

У зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва включається окремими рядками підсумки прямих витрат і накладних витрат по всіх об'єктних кошторисних розрахунках, об'єктним кошторисам і кошторисним розрахункам на окремі види витрат.

Позиції зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва повинні мати посилання на номер зазначених кошторисних документів.

Кошторисна вартість кожного об'єкта, передбаченого Проектом (Робочим проектом), розподіляється по графах, що визначає вартість: «будівельних робіт», «монтажних робіт», «устаткування, меблів і інвентарю», «інших витрат», «загальну кошторисну вартість».

У зведених кошторисних розрахунках вартості виробничого і невиробничого будівництва розподіляється по наступним главах:

Розділ 1. «Підготовка території будівництва» включаються засоби на роботи і витрати, зв'язані з відводом і освоєнням забудовуваної території.

Розділ 2. «Основні об'єкти будівництва» включається кошторисна вартість будинків, споруджень і видів робіт основного призначення.

Розділ 3. «Об'єкти підсобного й обслуговуючого призначення» включається кошторисна вартість об'єктів підсобного й обслуговуючого призначення: для промислового будівництва – будинку ремонтно-будівельних майстерень, заводоуправлінь, естакади, галереї, складські приміщення і т.п., для житло-цивільного будівництва – господарські корпуси, прохідні, сміттєзбиральники, а також вартість будинків і споруджень соціальної сфери, розташовані в межах території, відведеної на будівництво підприємств (окремо розташовані поліклініки, їдальні, магазини, об'єкти побутового обслуговування населення).

Розділ 4–7 включаються об'єкти, перелік яких відповідає назвам глав.

Глава 8 «Тимчасові будинки і спорудження» у графи 4, 5 і 8 включаються засоби на зведення і розробку титульних тимчасових будинків і споруджень, необхідних для забезпечення виробничих потреб будівництв, а також для розміщення й обслуговування працівників будівництва.

Глава 9 «Інші роботи і витрати» включаються засоби на покриття витрат замовника і підрядних будівельно-монтажних організацій, а також на окремі види робіт, що не враховані в кошторисних нормативах. Зазначені засоби визначаються в цілому по будівництву.

Зразковий перелік цих витрат приведений у додатку Б к ДБН Д.1.1-1-2000.

Глава 10 «Зміст служби замовника й авторський нагляд» у графи 7 і 8 включаються засоби в поточному рівні цін, призначені на:

зміст служби замовника (включаючи витрати на технічний нагляд);

проведення авторського нагляду проектними організаціями.

У цю же главу (у графи 7 і 8) включаються засоби на проведення геодезичних спостережень за переміщенням і деформаціями будинків і споруджень, витрати замовника, зв'язані з проведенням тендерів і введенням об'єктів в експлуатацію.

Витрати, зв'язані з проведенням тендерів, визначає замовник. Розмір цих витрат, як правило, не перевищує 0,8 % від загальної кошторисної вартості будівництва.

Глава 11 «Підготовка експлуатаційних кадрів» включаються (у графи 7 і 8) засобу на підготовку експлуатаційних кадрів для знову споруджуваних підприємств.

Глава 12 «Проектні і дослідницькі роботи» включаються засоби на проведення проектних робіт і вартість експертизи проектно-кошторисної документації.

У складі зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва приводяться (у графах 4-8) наступні підсумки:

по кожній главі (при наявності в главах розділів – по кожнім розділі);

по главах 1-7, 1-8, 1-9, 1-12;

Після підсумку глав 1–12 включаються:

кошторисний прибуток;

засобу на покриття ризику всіх учасників будівництва;

засобу на покриття додаткових витрат, зв'язаних з інфляційними процесами;

податки, збори (обов'язкові платежі), установлені чинним законодавством і не враховані складовими вартості будівництва.

"Усього" по зведеному кошторисному розрахунку.

За підсумком зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва вказуються «Поворотні суми», що враховують вартість:

матеріалів і виробів, одержуваних від розбирання тимчасових будинків і споруджень, у розмірі 15% кошторисної вартості тимчасових будинків і споруджень (з амортизуємою частиною вартості) незалежно від терміну здійснення будівництва;

матеріалів і виробів, одержуваних від розбирання конструкцій, зносу і переносу будинків і споруджень, у розмірі, обумовленому з розрахунку;

меблів, устаткування й інвентарю, придбаних для меблювання житлових і службових приміщень для персоналу, що здійснює монтаж устаткування;

матеріалів, одержуваних у порядку побіжного видобутку.

Зведений кошторисний розрахунок складається в цілому на будівництво незалежно від числа генеральних підрядних будівельно-монтажних організацій, що приймають участь у ньому.

Немає коментарів:

Дописати коментар